Osmo 3088 tvrdý voskový olej protiskluzový R9

 
  • 1 z 3
 

Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový je ideální na ochranu veškerých dřevěných podlah, u kterých je vyžadována zvýšená bezpečnost proti uklouznutí, jako masivní podlahové palubky, parketové podlahy, OSB a korkové podlahy. Doporučeno i na úpravu schodů ze dřeva.
Mimořádně odolný i pro trvalé zatížení. Odolný vůči potu a slinám, i pro děti zcela zdravotně nezávadný. Přizpůsobený vlastnostem dřeva a prodyšný. Rezistentní kávě, vínu a cole. Lokálně opravitelný.

Cena od 228 Kč bez DPH
od 275,88 Kč / ks
Značka Osmo
Kategorie OSMO Tvrdý voskový olej Protiskluzový
Zvolte variantu
tablo tvrdy voskovy olej protiskluzovy Odstíny: 3088 - Bezbarvý polomatný Protiskluz (R9)
Obsah balení: 0,75 lt
Na dotaz 1 258,40 Kč / ks
1 040 Kč bez DPH
   
TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ PROTISKLUZOVÝ 2,5 l Odstíny: 3088 - Bezbarvý polomatný Protiskluz (R9)
Obsah balení: 2,5 lt
Na dotaz 3 815,13 Kč / ks
3 153 Kč bez DPH
   
Osmo 3088 tvrdý voskový olej protiskluzový R9 Odstíny: 3088 - Bezbarvý polomatný Protiskluz (R9)
Obsah balení: 0,125 lt
Na dotaz 275,88 Kč / ks
228 Kč bez DPH
   
 

Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový je profesionální, bezbarvá úprava povrchu podle DIN 18356 pro všechny dřevěné podlahy (prkna z masivního dřeva, selská prkna, palubkové podlahy a podlahy z OSB desek).
Nátěr se snadnou údržbou se vyznačuje kromě zvláštní tvrdosti povrchu a odolnosti proti ošlapání svými zvláštními protiskluzovými vlastnostmi. Materiál je k dostání ve dvou různých provedeních.
3088 Tvrdý voskový olej protiskluzový: Materiál se vyznačuje hedvábně polomatným vzhledem, ale přesto protiskluzovým povrchem. S tímto tvrdým voskovým olejem lze dosáhnout odolnosti proti skluzu třídy R9.
Tvrdé voskové oleje 3088 R9 odpuzují vodu a jsou nenáchylné k zašpinění. Skvrny lze odstranit snadno a beze stop. Dodatečnou úpravu jednotlivých silně zatěžovaných a poškozených míst bez znatelných okrajů lze provést pouze jednoduchým očištěním a přetřením. Žádné celoplošné obrušování a přepracování celé plochy.
Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový je založen na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků. Přírodní oleje a vosky pronikají hluboko do dřeva. Uchovají ho zdravé a elastické a nenechají ho vyschnout. Dřevo může dýchat. Vlhkost může unikat. Bobtnání a smršťování dřeva je omezeno. Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový neobsahuje ani biocidní látky ani konzervační prostředky. Nátěr je po uschnutí nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny. Odpovídá DIN 53160 (stálobarevnost v potu a při naslinění) a rovněž EURO normě EN 71.3 (vhodný pro dětské hračky).

Barevný odstín:
3088 bezbarvý, polomatný, protiskluzový dle třídy R9
Počet nánosů: 2 (žádný základní nátěr)
Renovace: zpravidla 1 nános

Vydatnost: 1 l = cca 12 m² při dvou nánosech = cca 20 m² při jednom nánosu

Velikosti balení: 0,125 lt, 0,75 lt; 2,5 lt, 25 lt

Zpracování: Štětcem z přírodních nebo speciálně upravených syntetických vláken, šíře 100 mm, kartáčem k natírání podlah s násadou 220 mm nebo běžným kartáčovým strojem.
Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový je hotový přímo k použití. Prosím neředit. Dobře promíchat. První nános aplikujte velmi tence štětcem nebo kartáčem a dobře a důkladně rozetřete. Přes noc minimálně 8-10 hodin nechte schnout. Zajistěte dobré větrání. Druhý nános aplikujte jak je uvedeno výše. Opět nechte schnout min. 8-10 hodin za dobrého větrání.

Poznámka: Pro tmavé a na obsažené látky bohaté dřevo s velmi otevřenými póry jako meranti, wengé a merbau je třeba upřednostnit úpravu Osmo ČISTÝM VOSKEM (provést zkušební nános).
Pokud má mít podlaha transparentně barevnou úpravu (velmi hezké např. pro podlahu z OSB desek), pro 1. nátěr použijte směs z Osmo Tvrdého voskového oleje a Dekoračního vosku krycího např. v poměru 10:1. Po uschnutí naneste 2 nátěry Osmo Tvrdým voskovým olejem protiskluzovým.


Péče a údržba: Na normální údržbu podlahy stačí prachovka, mop, vysavač nebo – velmi praktické – elektrický sací leštič parket. Podlahu lze bez problémů stírat na vlhko (voda s přidáním Osmo Wisch-Fixu), poté setřít do sucha. Obzvláště odolné skvrny lze snadno odstranit Osmo Voskovou údržbou a čistícím prostředkem (k dostání také jako sprej); naneste tence na hadřík, Scotchpad nebo Osmo leštící pad (= extra jemná ocelová vlna) a odstraňte třením. Nečistoty odstraňte suchým hadříkem. Po uschnutí lehce přeleštěte. Osmo Vosková péče a čistící prostředek čistí a regeneruje zároveň. Pro příležitostnou renovaci a oživení protiskluzového efektu, na očištěnou plochu dodatečně aplikujte v tenké vrstvě Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový nebo Osmo Tvrdý voskový olej protiskluzový Extra.

Pozor: Tekutým výrobkem napuštěný textil po použití okamžitě vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

logo-nahled

Osmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny.

Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.