Dobrý od přírody - LEINOS Naturfarben

Oleje, vosky a barvy na dřevo.

Od roku 1985 vyrábí produkty LEINOS v Německu společnost Reincke Naturfarben GmbH. Společnost byla založena v roce 1985 chemikem a lékárníkem Helge Otwinem Schumacherem.

Jeho cílem bylo vytvořit nátěry, barvy, které jsou neškodné pro spotřebitele. Proto jsou produkty LEINOS vyráběné ze surovin, které jsou pečlivě vybírány, testovány časem a jsou prokazatelně bezpečné.

Aby měl kupující jistotu, že kupuje skutečně přírodní produkt, výrobce deklaruje úplné složení svých produktů, které je napsáno na každé etiketě LEINOS. Produkty jsou bezpečné pro lidi, zvířata a životní prostředí jak při aplikaci tak po celou dobu ošetření dřeva.

Výrobce produktů LEINOS společnost Reincke Naturfarben GmbH je členem InVeNa, německého sdružení výrobců přírodních stavebních materiálů a zavazuje se deklarovat úplné složení všech svých produktů. Značka kvality InVeNa znamená optimální ekologickou a zdravotní kompatibilitu přírodních stavebních materiálů, což dává kritickým spotřebitelům transparentní a přesné údaje pro rozhodování při zařizování a budování zdravého a udržitelného bydlení.

Společnost Reincke Naturfarben GmbH z vlastní iniciativy provádí nezávislou kontrolu svých produktů LEINOS v Drážďanském institutu pro zpracování dřeva.

LEINOS patří mezi ekologické materiály vhodné pro děti i alergiky. Dle statistik bohužel počet alergiků neustále roste. Proto stále více zákazníků vyhledává produkty, které jsou vyrobeny z přírodních a ekologicky šetrných surovin a zároveň splňují nejvyšší standardy kvality. Oleje LEINOS jsou formulovány ze 150 přirozeně se vyskytujících látek nebo jejich udržitelných protějšků. Komponenty LEINOS neobsahují nebezpečné ani toxické látky. Jejich dopad na člověka a životní prostředí byl dlouho testován a studován a tím u spotřebitelů nevyvolává žádné obavy.

Mezi nejčastější přírodní suroviny, které LEINOS používá, ve svých produktech patří:

Včelí vosk – jako ochranný prostředek se používá po tisíce let. Dřevěné povrchy ošetřené touto přírodní surovinou díky zaleštění olejového vosku získají hedvábný lesk. Včelí vosk příjemně voní, je čistý a nepodléhá chemickému ošetření.

Lněný olej – často bývá hlavní složkou přírodních barev na dřevo. Poskytuje vysokou pevnost, elasticitu a odolnost vůči vnějším vlivům. Do produktů LEINOS se používá čištěný lněný olej bez jakýchkoliv přísad.

Dammar – je považována za jednu z nejcennějších a nejkrásnějších rostlinných pryskyřic na Zemi. Světlá, nežloutnoucí pryskyřice má jemnou a lehkou vůni. Sklízí se ze stromu Meranti na Sumatře. Reincke Naturfarben GmbH do olejů LEINOS používá pouze ty nejlepší a nejčistší odrůdy dammaru.

Karnaubový vosk – Brazilský karnaubský vosk je nejtvrdší z existujících přírodních vosků a je vodoodpudivý. Používá se ke zvýšení odolnosti přírodních nátěrů proti opotřebení, například v tvrdovoskovém oleji na podlahy a nábytek. Karnaubský vosk v kombinaci se včelím voskem vytváří dokonale odolné povrchy.

Šelak – přírodní pryskyřice ze sekretů hmyzu indických stromů. Tato surovina se sbírá z větví, filtruje přes plátno, drtí, pere a suší, čímž se získá volně tekoucí laková hmota. Šelak vytváří trvanlivý povlak odolný proti opotřebení.

 

Unikátní vlastnosti olejů a vosků LEINOS

Dekorativní efekt – oleje a vosky vytvářejí efekt „živého“ dřeva, který nelze získat syntetickými nátěry. Speciální vlastnosti olejů LEINOS zvýrazňují krásu kresby dřeva.

Nízká spotřeba – vyšší vydatnost olejů umožňuje natírat se stejným objemem dvakrát větší plochu než se syntetickou barvou, tím se přírodní oleje LEINOS stávají ekonomicky přínosné.

Snadná údržba a obnova povrchu – pro obnovu olejovaných povrchů stačí nanést bez přebroušení jednu vrstvu nátěru po odstranění prachu a nečistoty.

Dřevo „dýchá“ – při zasychání a vytvrzování se olej váže na dřevní vlákna a tvoří s nimi jeden celek. Tato vytvořená struktura dává dřevu možnost „dýchat“ a zachovávat přirozené vlastnosti dřeviny. Díky tomu se olejový povlak neodlupuje.

 

Barvy na dřevo a další produkty značky LEINOS Naturfarben můžete konzultovat a zakoupit v naší prodejně v Ostravě – Hrabové, kde máme pro Vás připraveny vzorové odstíny jednotlivých olejů jak pro vnitřní, tak pro venkovní nátěry dřeva. Všechny produkty LEINOS, které máme skladem, jsou k dispozici také na našem internetovém obchodě.