Novinky

BBB TUNG tér - tradiční směs borovicového dehtu, tungového oleje a terpentýnu pro přírodní ochranu dřeva

BBB TUNG tér

Rozšiřujeme pro Vás kategorii dřevního téru novým produktem - BBB TUNG Tér. Jedná se o zcela přírodní, ekologicky šetrný a v přírodě plně odbouratelný způsob ochrany dřeva, který podporuje zdravé přírodní bydlení. BBB TUNG Tér je připravená aplikační směs borovicového dehtu(dřevný tér), tungového oleje a terpentýnového oleje. A právě tungový olej dodává této směsi lepší vlastnosti a odolnosti. TUNG Tér se od produktu TOP Tér liší tím, že ve směsi (spolu s borovicovým dehtem a terpentýnovým olejem) je lněná fermež nahrazená tungovým olejem, který je nejlepším přírodním olejem pro exteriérové použití. Z hlediska ochrany dřeva v exteriéru je borovicový dehet (dřevní tér) hlavní a nejúčinnější složkou TUNG Téru. Samotný čistý borovicový dehet (dřevní tér) je velmi hustý a špatně se roztírá, proto je nutné ho kombinovat s tungovým olejem a naředit terpentýnovým olejem. Tungový olej jako jediný přírodní rostlinný olej na světě vytvrzuje v celém svém objemu, což aplikační směsi TUNG Tér významně vylepšuje odolnosti vůči povětrnostním vlivům. Tungový olej má lepší hydrofobní vlastnosti (odolává vůči vodě) než fermež, méně na slunci žloutne a tmavne než fermež.

Pokud hledáte například nátěr pro ošetření vyvýšených dřevěných záhonů, tak TUNG Tér je vhodný přírodní a ekologicky šetrný nátěr pro Vaši zahradu. TUNG Tér je vhodný pro venkovní nátěry dřevěných konstrukcí a staveb např. dřevěné kostely, sruby, roubenky, zahradní domky, stodoly, šindelové střechy, ploty, kůly, obklady, pergoly, ploty atd. 

BBB TUNG TÉR balení (obsah) 0,9 litrů TUNG-Ter 0,9lt

BBB TUNG TÉR balení (obsah) 4,5 litrů  TUNG-Ter 4,5lt

 

Osmo olej na kuchyňská dřevěná prkénka

bezpecne-pro-potraviny unikatni-kombinace-oleju-a-vosku

Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je na bázi přírodních olejů a vosků a je vhodný pro ošetření dřeva: vytváří mikroporézní povrch, který nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky ani puchýřky. Ošetřený povrch je odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě v souladu s požadavky normy DIN 68861 1 A, nezanechává stopy po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160). Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je bezpečný při styku s potravinami v souladu s normou EN 1186 část 5/14.

3099_Olej na kuchyňská dřevěná prkénka 0,5l

Natírání s profesionálním výsledkem

Lepší štětec dělá rozdíl. Ať jste profesionál nebo kutil, štětce švédské značky Anza zajistí dokonalý výsledek. Štětce Anza jsou určeny pro všechny typy barev, olejů a lazur.

Štětce Anza jsou rozděleny do tří základních skupin:

PLATINUMAnza PLATINUM ŠTETEC PLOCHÝ (popis)

ELITE        Anza ELITE ŠTĚTEC PLOCHÝ (popis)

BASIC        Anza BASIC ŠTĚTEC PLOCHÝ (popis)