Osmo 3099 Olej na kuchyňská dřevěná prkénka bezbarvý matný 0,5 l

 
Novinka
  • 1 z 3
 

Voskový olej pro ošetření dřevěných povrchů. Čirý přípravek, kombinující oleje a vosky. Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je ideální pro ošetření kuchyňských dřevěných krájecích prkének. Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je bezpečný při styku s potravinami v souladu s normou EN 1186 část 5/14.

Dostupnost Skladem
Cena 624 Kč bez DPH
755,04 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie Oleje na kuchyňské a pracovní desky
 

OSMO OLEJ Na kuchyňská dřevěná prkénka


bezpecne-pro-potraviny  unikatni-kombinace-oleju-a-vosku

Olej na kuchyňská dřevěná prkénka

Popis produktu: Čirý přípravek, kombinující oleje a vosky. Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je na bázi přírodních olejů a vosků a je vhodný pro ošetření dřeva: vytváří mikroporézní povrch, který nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky ani puchýřky. Ošetřený povrch je odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě v souladu s požadavky normy DIN 68861 1 A, nezanechává stopy po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160). Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je bezpečný při styku s potravinami v souladu s normou EN 1186 část 5/14.

Doporučené použití:Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je ideální pro ošetření kuchyňských dřevěných krájecích prkének.

Složení: Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový, sójový a bodlákový olej) a vosků, parafinů, sikativ (sušidel) bez obsahu olova a látek zajišťujících vodoodpudivost. Obsahuje dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Příprava podkladu: Dřevěný povrch musí být před aplikací čistý a suchý (vlhkost max. 18 %) a nesmí být pokryt námrazou. Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka je přímo připraven k použití, prosím neřeďte. Před použitím důkladně promíchejte. Staré nátěry a laky kompletně odstraňte. Při broušení vždy používejte respirátor. Pečlivě dřevěný povrch obruste začněte nejprve hrubým brusným papírem, pro finální broušení použijte hrubost 150 240 (v závislosti na druhu dřeva).Před vlastní aplikací přípravku pečlivě odstraňte z povrchu prach z broušení setřením nebo vysátím. Výsledný nátěr je kromě jiného závislý na vlastnostech dřeva, z toho důvodu je důležité provést nejprve zkušební nátěr, zejména pak u neznámých povrchů.

Způsoby aplikace: První nátěr naneste v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete pomocí válečku z mikrovlákna, plochého štětce nebo nanášecím rounem na olejové nátěry. Ponechte schnout po dobu 8 10 hodin. Během zasychání zajistěte dobré odvětrávání. Poté proveďte druhý nátěr v tenké vrstvě pomocí nanášecího rouna na olejové nátěry nebo tkaninou, neuvolňující vlákna. Při renovacích postačí zpravidla jeden nátěr na čistý a suchý povrch pomocí nanášecího rouna na olejové nátěry nebo tkaniny, neuvolňující vlákna. Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí OSMO čističe na štětce (bez obsahu aromátů) nebo ředidlem LB-60.

Doba schnutí: Přibližně 8 -10hodin (za běžných klimatických podmínek: 23 °C, 50% relativní vzdušná vlhkost). Během zasychání zajistěte dobré odvětrávání. Nižší teploty a/nebo vyšší vzdušná vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí.

Vydatnost: 1 l výrobku vystačí při jednom nátěru na cca 24 m2. Vydatnost závisí do značné míry na charakteristikách dřeva. Uvedené hodnoty se vztahují na hladké hoblované / broušené dřevěné povrchy, u ostatních povrchů se může vydatnost odlišovat.

Skladování: Doba použitelnosti je 5 let a více, je-li výrobek uchován v dobře uzavřené původní plechovce. Pokud výrobek vlivem mrazu zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 hodin před vlastní aplikací.

Upozornění: Osmo Olej na kuchyňská dřevěná prkénka zesiluje přirozený barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt). Nanesení moc silné vrstvy přípravku a nedostatečné větrání prodlužuje dobu schnutí. Povrchy ošetřené Osmo Olejem na kuchyňská dřevěná prkénka lze snadno vyčistit pomocí vlhkého hadříku a poté vytřít do sucha  POZOR! Hadry nasáklé olejem po použití ihned vyperte nebo uskladněte ve vzduchotěsných kovových nádobách (nebezpečí samovznícení).
odstín (?) 3099 bezbarvý matný
velikost balení (?) 0,5 lt

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.