Osmo 3041 tvrdý voskový olej EFEKT Natural 0,125 lt

 
  • 1 z 5
 

Tvrdý voskový olej pro dřevěné podlahy, nábytkové desky a pracovní plochy. Jedinečná vrstva nátěru pro světlé druhy dřeva. Na bázi přírodních vosků – prodyšný. Zdravotně nezávadný. Lehce bíle pigmentováno – uchovává přirozený barevný tón dřeva – nevyvolává efekt mokrého dřeva ani opálený vzhled.

Dostupnost Skladem
Cena 228 Kč bez DPH
275,88 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie OSMO Tvrdý voskový olej Natural
 

Velmi lehce bíle pigmentový ( pouze 2% bílého pigmentu ) matný nátěr na dřevo, který jedinečným způsobem kombinuje výhody a přednosti přírodních olejů a vosků v jednom prostředku. Plocha ošetřená Osmo Tvrdým voskovým olejem Barevným Natural odpuzuje nečistoty a vodu, je odolná vůči otěru a je příjemná na dotyk. Díky malému obsahu bílých pigmentů chrání dřevo téměř neviditelným způsobem. Tento bílý, skoro neviditelný pigment se postará o to, aby dřevo zůstalo světlé, jako neopracované čerstvě položené dřevo.
Ve srovnání s běžnými nátěrovými hmotami vytváří přírodní oleje a vosky stejnoměrné zabarvení a také příjemný hladký povrch.
Snadno aplikovatelný, bez nutnosti podkladového nátěru nebo potřeby mezibroušení – šetří čas a peníze. Mikroporézní, nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Odolný vůči vínu, pivu, kole, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě, vyhovuje požadavkům normy DIN 68861-1A, zamezuje vzniku stop po vodě. Po zaschnutí je nátěr neškodný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči potu a slinám podle normy DIN 53160, vhodné i pro dětské hračky v souladu s požadavky normy EN 71.3).

nezavadny-pro-lidi-zvirata  uchovava-si-prirodni-odstin-dreva  unikatni-kombinace-oleju-a-vosku

Složení: Na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový a kandelinový vosk), parafínů, oxidu titaničitého, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Tablo - rychlý přehled odstínů - Tvrdý voskový olej Barevný

Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo tvrdý voskový olej barevný

Příprava:
Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Osmo Tvrdý voskový olej Barevný Natural je připraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Nátěr obsahuje 2% bílého pigmentu a ten musí být velmi pečlivě rozmíchán před aplikací, aby bylo dosaženo jednotného barevného odstínu po zaschnutí.
Před aplikací nátěru pečlivě dřevěné plochy obruste. Nejdříve použijte hrubý smirkový papír a pro konečné dobroušení podlah nebo pracovních ploch použijte hrubost P120-150, pro nábytek P220-240.

Aplikace:
Přípravek naneste v tenké vrstvě pevným štětcem, podlahovým štětcem (220 mm) nebo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a pečlivě rozetřete. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání. Poté naneste druhou vrstvu nátěru stejným způsobem. Při renovaci olejovaných / voskovaných podlah zpravidla postačuje jeden nátěr na očištěnou a suchou plochu.
Čištění pracovního nářadí:
Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromátů).

Velikost balení: 0,125 lt

Vydatnost: cca 30 m² z litru

Doba schnutí: Přibližně 24 hodin (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.

Skladování: Doba životnosti je 5 let a více, je-li výrobek uchováván v originálním balení na suchém místě.
Pozor: Výrobkem nasáklou látku okamžitě po použití vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

odstín (vzhled nátěru) (?) 3041 Natural
velikost balení (?) 0,125 lt
odstín (?) natural
vydatnost z 1 litru (?) cca 30 m²
orientační cena nátěru za m² (?) cca 39 Kč / 1 vrstva
doporučený počet nátěrů podlahy (?) 1 vrstva (druhou vrstvu nutno provést bezbarvým odstínem)
doba schnutí (?) cca 24 hodin

TVRDÝ VOSKOVÝ OLEJ EFEKT NATURAL


logo-nahled

Osmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny.

Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.