Osmo 610 Beton olej bezbarvý 0,75 l

 
  • 1 z 4
 

Bezbarvý hedvábně matný impregnační olej, který výjimečným způsobem kombinuje přednosti přírodních olejů a vosků v jednom výrobku. Na ošetřeném povrchu netvoří film, ale proniká póry do povrchu. Osmo Olejem na beton ošetřené povrchy jsou vodoodpudivé a odolnější vůči znečištění a tvorbě skvrn. U potěru a betonů se impregnací významně snižuje tvorba prachu.

Dostupnost Skladem
Cena 659 Kč bez DPH
797,39 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie Barvy na dřevo - vnitřní
 

Osmo Beton olej je vhodný k bezbarvé impregnaci všech druhů betonu (pohledový beton), betonových dlaždic, potěrů a dále porézního přírodního kamene s leštěným, broušeným nebo štípaným povrchem a neglazované dlažby. Výrobek je zvláště vhodný pro ošetření podlah a stěn v koupelnách a kuchyních, dále k ošetření stolních desek, okenních parapetů a kuchyňských desek.

Složení:
Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej) a vosků, parafínů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu). Výrobek nepodléhá požadavkům na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 415/2012 Sb. v platném znění. Podrobné informace o složení jsou k dispozici na vyžádání.

Skladovatelnost:
Doba použitelnosti je 5 let a déle, je-li výrobek uchováván v těsně uzavřených originálních obalech. Pokud výrobek vlivem mrazu zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 hodin před vlastní aplikací.

Příprava:
Povrch musí být nasákavý, čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou. Osmo Beton olej je přímo připravený k použití, prosím neřeďte. Před použitím důkladně promíchejte.

Aplikace:
Nátěr naneste v tenké vrstvě plochou stěrkou, kartáčem k natírání podlah, pomocí nanášecího rouna nebo válečkem z mikrovlákna a důkladně rozetřete. Přebytečný materiál (louže nebo šmouhy) setřete utěrkou nebo hadrem, který nepouští vlákna. U větších ploch setřete přebytečný materiál gumovou stěrkou a strojně přeleštěte (použijte bílý leštící kotouč).

Upozornění: Tekutý olej se musí vsáknout do podkladu, na povrchu nesmí zbývat stopy oleje. Nechte schnout za dobrého větrání přibližně 8 – 10 hodin. Po zaschnutí naneste stejným způsobem rovnoměrně v tenké vrstvě i druhý nátěr. Opět odstraňte přebytečný materiál.
Pokud renovujete již jednou olejované plochy, obvykle postačí jenom jeden nátěr na očištěný povrch.

Čištění pracovního nářadí:
Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromatických sloučenin).

Doba schnutí:
Přibližně 8 - 10 hodin (za normálních klimatických podmínek při teplotě 23°C a 50% relativní vzdušné vlhkosti) za dostatečného větrání. Nižší teploty a/nebo vyšší vzdušná vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí.

Upozornění:
Osmo Beton olej zesiluje přírodní odstín podkladu (trvale mokrý vzhled). Je doporučeno provést zkušební nátěr. Impregnace může ovlivnit kluzkost ošetřeného povrchu. Bílé nebo velmi světlé povrchy mohou po ošetření olejem získat nažloutlý nádech. Citlivost kamenných povrchů na kyseliny (např. u mramoru) se ošetřením olejem nikterak nemění. Nenasákavé povrchy jako je sklo, glazovaná dlažba nebo keramika nelze olejem impregnovat. Materiály, citlivé na organická rozpouštědla (plasty jako např. plexisklo) musí být před nátěrem ochráněny. Nedostatečné větrání prodlužuje dobu schnutí.

Barevné odstíny:
610 bezbarvý, hedvábně matný

Vydatnost:
1 l výrobku vystačí při jednom nátěru na přibližně 50 m2. Vydatnost závisí do značné míry na charakteristice ošetřovaného povrchu. Uvedené hodnoty se vztahují na hladké povrchy, u ostatních povrchů se může vydatnost odlišovat.

Velikost balení: 0,75 l

Skladovatelnost:
Doba použitelnosti je 5 let a déle, je-li výrobek uchováván v těsně uzavřených originálních obalech. Pokud výrobek vlivem mrazu zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 hodin před vlastní aplikací.

odstín (?) 610 Bezbarvý
velikost balení (?) 0,75 lt

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.