Osmo 424 UV ochranný olej Barevný Smrk/Jedle 25 l

 
Doprava zdarma
  • 1 z 2
 

Lehce pigmentovaný, polomatný ochranný nátěr na dřevo na olejové bázi pro použití v exteriéru. Osmo UV-Ochranný olej barevný je vhodný na všechny svislé dřevěné plochy ve vnějších prostorách: dveře, okna a okenice, přístřešky pro auta, dřevěné fasády, balkóny, ploty, pergoly, zahradní nábytek a zahradní domky.

Dostupnost Na dotaz
Cena 19 775 Kč bez DPH
23 927,75 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie UV Oleje na dřevo
 

OLEJ na dřevo

POPIS PRODUKTU:
Lehce pigmentovaný, polomatný ochranný nátěr na dřevo na olejové bázi pro použití v exteriéru. Mikroporézní povrch umožňuje dřevu dýchat a omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Vytváří vodoodpudivý povrch, který nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Jako konečný nátěr na již předem barevně upravené dřevo Osmo UV-Ochranný olej barevný výrazně prodlužuje interval renovací. Jako samostatný nátěr provedený ve dvou aplikačních nátěrech, zamezuje šednutí dřeva na svislých plochách díky UV ochrannému faktoru 12 (v porovnání s neošetřeným dřevem). Nátěr obsahuje účinné látky, které zamezují napadení plísněmi, řasami nebo dřevokaznými houbami. Jednoduše aplikujte bez předchozího obrušování. Snadná aplikace, jednoduše přetíratelný. Při natírání nezasychá a nevytváří vyditelné přechody.

SLOŽENÍ:
Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový, sójový, bodlákový a lněný olej), oxidu titaničitého, sikativ (sušidel) a přídavných látek. Biocidní účinná látka: propiconazol. Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

VYDATNOST:
1 litr postačí pro cca. 18 m² nátěru v jedné vrstvě.Spotřeba závisí významně na charakteru natíraného dřevěného povrchu a typu dřeviny – uvedené informace se vztahují k hladce hoblovanému nebo broušenému povrchu. U ostatních povrchů může dojít k odchylce ve spotřebě.

ODSTÍNY: 424 Smrk/Jedle, lehce pigmentovaný, transparentní

rychlý přehled odstínů - Osmo UV ochranný olej barevný

Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo UV ochranný olej 

VELIKOSTI BALENÍ: 25 lt

PŘÍPRAVA POVRCHU:
Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Osmo UV Ochranný olej barevný je připraven k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Pokud je to možné, proveďte první nátěr ještě před vlastní montáží ze všech stran. V případě renovací, staré mikroporézní nátěry pečlivě očistěte, staré barvy a laky kompletně odstraňte. Při broušení používejte ochrannou masku proti prachu. Nebruste hladké povrchy jemnějším smirkem než P120. Již zašedlé nebo zvětralé dřevo ošetřete, oživte a očistěte přípravkem Osmo Gel Odšeďovač dřeva č. 6609. Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme – zejména u neznámých povrchů – provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím. Čerstvé dřevo s vysokým podílem obsažených extrahovatelných látek a zejména tvrdé dřevo je nezbytné před aplikací nátěru nechat zvětrat (přibližně po dobu 6 týdnů). Tím se dřevo stane nasákavějším a ochranný nátěr optimálně přilne. Je-li požadována navíc ochrana proti hnilobě, modrání a napadení hmyzem, dřevo předem – pokud možno ze všech stran – ošetřete Osmo Impregnací dřeva WR.

ZPRACOVÁNÍ:
Přípravek naneste válečkem z mikrovlákna nebo plochým štětcem v tenké vrstvě po směru vláken na suchý a čistý dřevěný povrch. Zajistěte dostatečné větrání a ponechte schnout po dobu 12 hodin. Po zaschnutí naneste druhou vrstvu nátěru, stejně tenkou a stejným způsobem. Alternativně můžete druhý nátěr provést bezbarvým výrobkem UV-Ochranný olej Extra. Pokud renovujete nebo obnovujete nátěr na již jednou barevně ošetřeném povrchu, postačuje většinou pouze jeden renovační nátěr aplikovaný na suchý a čistý povrch.

ČIŠTĚNÍ PRACOVNÍHO NÁŘADÍ:
Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

DOBA SCHNUTÍ:
Přibližně 12 hod. (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí.

BEZPEČNOSTNÍ POKYNY:
Uchovávejte mimo dosah dětí. Zabraňte styku s očima, kůží nebo oděvem. Je-li nutná lékařská pomoc, mějte po ruce obal nebo štítek výrobku. Používejte pouze venku nebo v dobře větraných prostorách. Zabraňte uvolnění do životního prostředí. Odstraňte obsah/obal v souladu s požadavky zákona o odpadech.Spotřebitelé mohou výrobek odevzdat ve sběrných dvorech.

odstín (?) 424 Smrk/Jedle
velikost balení (?) 25 lt
odstín (?) 424 Smrk/Jedle
vydatnost z 1 litru (?) cca 18 m²
orientační cena nátěru za m² (?) cca 53 Kč/ 1 vrstva
doporučený počet nátěrů (?) 2 vrstvy
doba schnutí (?) min. 12 hodin

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.