Osmo 013 Terasový olej Garapa 2,5 l + zdarma dárek v hodnotě 143 Kč - Anza Basic outdoor štětec úhlový 100 mm

 
Doprava zdarma
  • 1 z 3
 

Osmo Terasový olej chrání a ošetřuje dřevěné podlahy, zahradní nábytek, zástěny z jehličnatých i ušlechtilých dřev jako např. impregnovaná borovice, douglaska, cedr, dub nebo bangkirai. Dále je vhodný jako barevně transparentní nátěr teaku, eukalyptu a jiných ušlechtilých a tepelně ošetřených dřevin.

Dostupnost Skladem
Cena 1 856 Kč bez DPH
2 245,76 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie Terasy
 

Osmo Terasový olej

Popis produktu: Pigmentované a nebo bezbarvý ( č.007 ) hedvábně matný nátěr na bázi přírodních olejů pro všechny typy dřeva pro venkovní použití. Mikroporézní, ponechává dřevo dýchat a omezuje praskání a bobtnání dřeva. Odolný vůči vodě, povětrnostním podmínkám a UV záření. Nepraská, neloupe se, netvoří šupinky. Jednoduše aplikujte bez předchozího obrušování, není vyžadován podkladový nátěr. Snadná aplikace, při natírání nezasychá.

vyhody-oleje

Doporučené použití:
Osmo Terasový olej chrání a ošetřuje dřevěné podlahy, zahradní nábytek, zástěny z jehličnatých i ušlechtilých dřev jako např. impregnovaná borovice, douglaska, cedr, dub nebo bangkirai. Dále je vhodný jako barevně transparentní nátěr teaku, eukalyptu a jiných ušlechtilých a tepelně ošetřených dřevin.

Barevný odstín: 013 Garapa

Balení: 2,5 l

Rychlý přehled odstínů Osmo terasový olej.pdf

Důležité: Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu a druhu dřeva, proto je zásadně třeba provést zkušební aplikaci.

Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo terasový olej

Složení: Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový, sójový), oxidů železa a organických pigmentů, sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Příprava povrchu: Čerstvé dřevo s vysokým podílem obsažených extrahovatelných látek je nezbytné před aplikací nátěru nechat zvětrat (přibližně po dobu 4 týdnů) nebo omýt Osmo čističem štětců. Dřeva s vysokým obsahem pryskyřic (jako je např. modřín nebo douglaska) nechte zvětrat po dobu nejméně 6 týdnů. Čerstvě impregnovaná dřeva a dále exotické dřeviny jako např. massarandubu, bangkirai, merbau nebo garapu nechte zvětrat minimálně 3 měsíce před prvním nátěrem.
Pokud již došlo k zašednutí dřeva, ošetřete povrch Osmo Gelem proti zašednutí dřeva č. 6609.
Pokud je to možné, aplikujte první nátěr na všechny plochy ještě před smontováním.
Výsledný svrchní nátěr závisí kromě jiného také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme – zejména u neznámých povrchů - provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Aplikace: Přípravek naneste v tenké vrstvě Osmo plochým štětcem na suchý a čistý dřevěný povrch ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete. Pro zrychlení práce na velkých plochách doporučujeme použít Osmo Podlahový kartáč 150 mm.

Čištění pracovního nářadí:  Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

Doba schnutí: Přibližně 12 hod. (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí. Zajistěte dobré větrání.

Vydatnost:
1 litr postačí pro přibližně 24 m2 nátěru v jedné vrstvě. Spotřeba závisí významně na charakteru natíraného dřevěného povrchu – uvedené informace se vztahují k hladkému hoblovanému nebo broušenému dřevu, u ostatních povrchů může být vydatnost odlišná.
Rýhované (drážkované) nebo jemně řezané dřevo nasákne vzhledem ke struktuře povrchu podstatně více oleje.

Upozornění: U zvláště mechanicky namáhaných ploch (např. dřevěné podlahy teras) doporučujeme alespoň 1 x ročně zkontrolovat stav nátěru a v případě potřeby nátěr obnovit.
Drážkovaná nebo hrubě řezaná dřeva vyžadují – vzhledem k charakteru povrchu – větší množství nátěru. Některé druhy dřeva mají tendenci k přirozenému vymývání ve vodě rozpustných barevných složek.

Pozor: Výrobkem nasáklou látku okamžitě po použití vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

odstín (?) 013 Garapa
velikost balení (?) 2,5 lt

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.