Sušidlo (30 g) na 10 litrů oleje

 
 

Sušidlo (sikativ) do přírodních rostlinných olejů na dřevo bez obsahu olova a kobaltu pro rychlejší schnutí (vytvrzování olejů) se sníženým obsahem VOC.

Dostupnost Skladem
Cena 160 Kč bez DPH
193,60 Kč / ks    
Značka BBB barvy
Kategorie Sušidlo (sikativ) do přírodních olejů
 

Sušidlo (sikativ) do přírodních olejů na dřevo bez obsahu olova a kobaltu

Bezkobaltnaté primární sušidlo s obzvláště silným schnoucím účinkem pro oxidačně zasychající nátěrové hmoty a tiskařské inkousty se sníženým obsahem VOC. Sušidlo do přírodních rostlinných olejů je bezkobaltnaté primární sušidlo, kde působení sikativního kovu je zesíleno jeho zkombinováním s organickým urychlovačem schnutí. Sušidlo je vhodné pro běžné, na vzduchu schnoucí pryskyřičnaté nátěry, pro přírodní rostlinné oleje, pro nátěry se sníženým obsahem VOC, pro vysokosušinové nátěrové hmoty „high-solids“ a také pro oxidačně zasychající tiskařské inkousty. Výrobek je možné používat jako povrchové sušidlo, a to buď u bezbarvých, nebo barevných nátěrů, kde často nahrazuje jiná primární sušidla, obzvláště pak kobaltnaté sikativy. Sušidlo umožňuje rychlé proschnutí povrchů a velmi dobré proschnutí hmoty, čímž umožňuje rovnoměrné schnutí nanesené vrstvy. Výborná schopnost schnutí se nesnižuje ani po delším skladování. Výsledky schnutí jsou srovnatelné s výsledky u kobaltnatých sikativ.

Sušidlo obsahuje rozpouštědlo bez obsahu VOC, založené na obnovitelných surovinách, proto obsahuje jen malé množství VOC. Díky kombinaci s organickým urychlovačem schnutí se vyznačuje zesíleným schnoucím účinkem ve srovnání s běžnými bezkobaltnatými primárními sikativy.

 CHARAKTERISTIKA:

  • Bezkobaltnaté primární sušidlo.
  • Zesílený schnoucí účinek.
  • Rovnoměrné schnutí.
  • Snížený obsah VOC.
  • Dlouhodobá skladovatelnost.

 

ŘEDIDLO: Běžná organická rozpouštědla.

POUŽITÍ A DÁVKOVÁNÍ: Sušidlo je možné přidat jako hotové aditivum v jakékoliv fázi míchání. Není nutné ho předem ředit. Doporučuje se přidat ho až na konec. Dávkování závisí na druhu a kvalitě použitého pojiva. Obvyklá množství se pohybují přibližně mezi 0,1 až 0,5%. (v průměru 3g na 1 litr přírodního oleje)

BALENÍ:
3g sušidla na 1 litr oleje
15g sušidla na 5 litrů oleje
30g sušidla na 10 litrů oleje

Upozornění: Sušidlo je poměrně husté a z originálního obalu vytéká pomalu. Pro usnadnění dávkování jsou originální obaly úmyslně dodávány větší, takže je možné doplnit obal vhodným organickým rozpouštědlem (např. bezaromátovým lakovým benzínem LB-40 nebo LB-60, terpentýnem nebo pomerančovým olejem), nejlépe však totožným s ředidlem určeným pro použití v dané nátěrové hmotě, lahvičku poté uzavřít a protřepat. Dávkování pak je velmi snadné. Sušidlo po přidání do oleje důkladně rozmíchejte a před použitím ponechejte olej chvíli odestát, aby mohlo sušidlo plně působit. Doporučené množství sušidla rozhodně nepřekračujte, neboť příliš vysoká porce přidaného sušidla (předávkování) může vést k tvorbě prasklin a svrašťování (vrásnění) oleje.

Poznámka: sušidlo není záměrně dodáváno naředěné. Jednak proto, aby nepodléhalo režimu ADR při přepravě, jednak proto, aby se zákazníci vyhnuli mísení různých ředidel ve směsi (například aby nemuseli sušidlo nejčastěji ředěné bezaromátovým lakovým benzínem mísit s olejem, k jehož ředění používají terpentýnový nebo pomerančový olej), což by mohlo negativně ovlivnit kvalitu směsi.

SKLADOVÁNÍ: 12 měsíců v uzavřených originálních obalech při teplotě 5-30°C. Chraňte před povětrnostními vlivy.

images

 Tato česká značka barev je ryze věrná povrchovým úpravám dřeva. V posledních několika letech začala značka BBB barvy svým zákazníkům dodávat materiály pro přírodní ochranu dřeva, především přírodní oleje a vosky.

 Nejnověji pak moderní polymerizované oleje a směsi olejů (vařené oleje), které jsou díky úpravě ve speciálních reaktorech mnohem odolnější a pro úpravu dřeva vhodnější než tradiční, pouze rafinované přírodní oleje.

 BBB barvy velmi úspěšně spolupracují s několika tuzemskými výrobci nátěrových hmot, kteří podle jejich podnětů vytvářejí nové materiály na bázi upravených přírodních olejů a vosků.

Mnohé tyto materiály jsme aplikovali a testovali ve spolupráci se značkou BBB barvy na různých masivních dřevostavbách. Nabízený sortiment obsahuje vyvinuté a odzkoušené oleje, olejové lazury, vodou ředitelné modifikované oleje, modifikované vodou ředitelné lazury s voskem a pod., které posléze tónujeme zákazníkům speciálními mikronizovanými pastami do řady tradičních i módním trendům poplatných barevných odstínů.