Osmo 2205 Selská barva na dřevo Slunečně žlutá 25 l

 
Doprava zdarma
  • 1 z 4
 

Barva na dřevo na bázi přírodních olejů. Selská barva je velmi odolná vůči povětrnostním vlivům. Krycí polomatná, nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky. Bez obsahu biocidů. Vysoká vydatnost. Vhodná na dřevěné fasády, okna, zahradní domky, zahradní nábytek, dřevěné balkony atd.

Dostupnost Na dotaz
Cena 24 000 Kč bez DPH
29 040 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie OSMO selské barvy na dřevo
 

Barvy na dřevo

Popis produktu: Osmo Selská barva je krycí nátěr na dřevo na bázi přírodních olejů, zpočátku hedvábně lesklý, později pololesklý, určený pro venkovní použití.
Mikroporézní, umožňuje dřevu dýchat, omezuje bobtnání a sesychání dřeva. Voděodolný, odolný vůči povětrnostním vlivům a UV záření. Nepraská, neodlupuje se, netvoří šupinky. Kryje odstín a přirozené žilkování dřeva, zachovává jeho rozeznatelnou strukturu.
Bez nezbytnosti podkladového nátěru. Jednoduše a snadno roztíratelný. Nezasychá během aplikace. Uschlý nátěr je nezávadný pro člověka, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3). Vhodný pro všechny povětrnostní podmínky, s výjimečnou odolností.

1-nater-odpovida-26-m2-nebo-1-l  vyhody-oleje  mikroporezni-a-prodysny-povrch

Doporučené použití: Osmo selská barva je určena pro všechny exteriérové prvky dřeva, kde je vyžadována výjimečná odolnost – dřevěné fasády, balkóny, okna a okenice, ploty, pergoly, dřevěné šindele, zahradní nábytek a zahradní domky, přístřešky pro auta apod. Ideální pro obnovení starých mikroporézních nátěrů a zvětralých dřevěných ploch.

Odstín: 2205 slunečně žlutá

rychlý přehled odstínů - Osmo Selská barva

 Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo Selská barva

Velikosti balení: 25 lt

Příprava: Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a bez námrazy (obsah vlhkosti max. 20 %). Osmo Selská barva je připravena k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte.
Pokud je to možné, proveďte první barevný nátěr ještě před sestavením dřevěné konstrukce tak, aby veškeré plochy byly nátěrem ošetřeny.
Kvalita výsledného nátěru je závislá na vlastnostech dřeva, které je ošetřováno, proto je nutné vždy provést zkušební nátěr a zjistit přilnavost barvy se dřevem.
Je-li požadována navíc ochrana proti modrání dřeva, plísním a dřevokaznému hmyzu, dřevo je možno ošetřit – pokud možno ze všech stran - přípravkem Osmo Impregnací dřeva WR*.
Před nanášením dalšího nátěru nechte vrstvu 12 - 24 hodin zaschnout.

Zpracování: Osmo Selskou barvu naneste v tenké vrstvě na suché a čisté dřevo pevným štětcem nebo válečkem s mikrovláknem ve směru vláken dřeva a rovnoměrně rozetřete. Při důkladném větrání nechte zaschnout. Poté naneste druhý nátěr, opět v tenké vrstvě. Pro renovace je postačující pouze jeden nátěr.
Výsledný nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

Doba schnutí: Přibližně 10 - 12 hodin (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nízkých teplotách a nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje doba schnutí. Výrobek je zaschlý na dotyk po přibližně 6 hodinách.

Vydatnost: 1 l stačí při 1 nátěru na cca až 26 m²
Vydatnost výrobku je plně závislá na typu dřeviny a na povrchovém opracování. Námi udávaná vydatnost se rozumí pro hladce hoblované povrchy. V případě jemně řezaných povrchů budete potřebovat více materiálu. Počet nutných nátěrů pro první opracování jsou 2 vrstvy.

Skladování: Doba životnosti je 5 let a více, je-li výrobek skladován vtěsně uzavřené plechovce na suchém místě.

Pozor: Tekutým výrobkem napuštěný textil po použití okamžitě vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

Uschlý nátěr odpovídá dle DIN 4102 požadavkům třídy B2 (normálně hořlavý). Bezpečnostní list je k dispozici na vyžádání.

odstín (vzhled nátěru) (?) 2205 Slunečně žlutá
velikost balení (?) 25 lt
odstín (?) 2205 Slunečně žlutá
vydatnost z 1 litru (?) cca 26 m²
orientační cena nátěru za m² (?) cca 43 Kč/ 1 vrstva
doporučený počet nátěrů (?) 2 vrstvy
doba schnutí (?) min. 12 hodin

Jak na správnou aplikaci?


logo-nahled

Osmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny.

Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.