Osmo 701 ochranná olejová lazura Bezbarvá 0,75 l

 
 

Mikroporézní, trvanlivá ochrana pro dřevo ve venkovních prostorách. Na bázi přírodních olejů 2 v 1 – základový a vrchní nátěr v jednom.
Vrchní nátěr chránící proti napadení plísněmi, řasami a dřevokaznými houbami. „Rychlá“ technologie – dva nátěry v jednom dni.
Odstín 701 Bezbarvý mat neposkytuje UV ochranu.

Dostupnost Skladem
Cena 783 Kč bez DPH
947,43 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie Olejové lazury
 

Popis produktu:
Osmo Ochranná olejová lazura je matný ochranný vrchní nátěr na olejové bázi pro dřevěné prvky v exteriéru. Mikroporézní a prodyšný svrchní nátěr umožňuje dřevu dýchat a snižuje nebezpečí bobtnání a smršťování dřeva. Odolný vůči vodě i nepříznivým povětrnostním podmínkám. Obsahuje aktivní složky pro ochranu vrchního nátěru před řasami a napadením plísněmi.
Vrchní nátěr je prověřen desítkami let v různých klimatických podmínkách, nepraská, neodlupuje se, netvoří puchýřky nebo šupinky.
Snadno se renovuje, není požadováno přebrušování nebo podkladové nátěry. Snadno se aplikuje, nezasychá během natírání.

Doporučené použití:
Vhodný jako bezbarvý, matný samostatný nátěr pro svislé chráněné venkovní konstrukce jako jsou střešní podhledy, přístřešky na auta nebo opláštění budov. Osmo Ochranná olejová lazura 701 bezbarvá neposkytuje žádnou ochranu proti UV záření, a proto není doporučována pro aplikace na přímém slunci
Je taktéž vhodná jako bezbarvý, matný vrchní nátěr (pouze pro svislé plochy) na barevné Osmo venkovní vrchní nátěry jako jsou Osmo Selská barva, Osmo Ochranná olejová lazura nebo Osmo Jednorázová lazura HS plus. Docílíte tím dodatečného přírodního matného vzhledu povrchu.

s-ochrannou-nateru vyhody-oleje odpuzujici-vodu-a-necistoty mikroporezni-a-prodysny-povrch

Barevný odstín: 701 Bezbarvý

Rychlý přehled odstínů Osmo ochranná olejová lazura.pdf

Důležité: Výsledek úpravy závisí mimo jiné na stavu a druhu dřeva, proto je zásadně vhodné provést zkušební aplikaci.

Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo ochranná olejová lazura

Vydatnost : až 26 m²/ litr při jednom nátěru

Velikost balení: 0,75 l

Složení:
Na bázi přírodních rostlinných olejů (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, lněný olej), sikativ (sušidel) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Aktivní složka: propikonazol. Dearomatizovaný lakový benzín (bez obsahu benzenu).

Příprava:
Dřevěný povrch musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (vlhkost max. 20%). Očistěte, popřípadě slabě obruste staré mikroporézní nátěry a odstraňte staré barvy a laky (Osmo odstraňovačem barvy nebo přebroušením). Při broušení používejte ochrannou masku proti prachu. Osmo Ochranná olejová lazura 701 bezbarvá je připravena k přímému použití, prosím neřeďte. Dobře před použitím promíchejte. Je-li to možné, aplikujte první nátěr na všechny plochy před vlastním smontováním konstrukce. Je-li požadována ještě dodatečná ochrana proti hnilobě a modrání dřeva, je možno dřevo před aplikací nátěru ošetřit – pokud možno ze všech stran - přípravkem Osmo Impregnace dřeva WR 4001

Aplikace:
Aplikace jako samostatného nátěru: Přípravek naneste rovnoměrně v tenké vrstvě pevným Osmo ručním štětcem nebo Osmo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a pečlivě rozetřete. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání. Poté naneste stejným způsobem druhou vrstvu nátěru.
Při renovaci zpravidla postačuje jeden nátěr na očištěnou a suchou plochu.
Aplikace jako svrchního nátěru na již natřené dřevo: Pro zajištění čirého a matného vrchního nátěru naneste přípravek rovnoměrně v tenké vrstvě pevným plochým (lomeným) štětcem nebo válečkem z mikrovlákna ve směru vláken dřeva a pečlivě rozetřete. Upozornění: spodní nátěr musí být dokonale zaschlý! Výsledný svrchní nátěr závisí – kromě jiného – také na přirozených charakteristikách dřeva, z tohoto důvodu doporučujeme provedení zkušebního nátěru před vlastním použitím.

Upozornění: Osmo Ochranná olejová lazura 701 bezbarvá neposkytuje žádnou ochranu proti UV záření, a proto ji nedoporučujeme jako samostatný vrchní nátěr pro plochy, vystavené působení povětrnosti. Vzhledem k obsahu přírodních olejů může Osmo Ochranná olejová lazura 701 bezbarvá vykazovat na bílých podkladech slabé zažloutnutí.

Čištění pracovního nářadí: Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu benzenu).

Doba schnutí:
Je-li používán jako samostatný nátěr, pak lze druhý nátěr aplikovat po přibl. 4 – 6 hodinách, jakmile je zaschlý na dotyk. Jinak je třeba respektovat dobu schnutí spodního pigmentového nátěru (za běžných klimatických podmínek: 23°C/50% relativní vzdušná vlhkost). Při nižších teplotách a/nebo vyšší vzdušné vlhkosti se prodlužuje dobu schnutí. Doba schnutí druhého nátěru je přibližně 12 hodin.

Pozor: Výrobkem nasáklou látku okamžitě po použití vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

Skladování: Doba životnosti je 5 let a více, je-li výrobek uchováván vtěsně uzavřené plechovce na suchém místě. Pokud výrobek vlivem nízkých teplot zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 36 hodin před vlastní aplikací.

odstín (?) 701 Bezbarvý
velikost balení (?) 0,75 lt
odstín (?) 701 bezbarvý
vydatnost z 1 litru (?) cca 26 m²
orientační cena nátěru za m² (?) cca 40 Kč/ 1 vrstva
doporučený počet nátěrů (?) 2 vrstvy
doba schnutí (?) min. 4 - 6 hodin

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.