Osmo 3068 Top olej Natural matný 0,5 l

 
  • 1 z 3
 

Kombinace oleje a vosku speciálně vyvinutá k úpravě povrchu nábytku a kuchyňských pracovních desek ze dřeva. Osmo Top olej zachová povrch dřeva přírodně matný až hedvábně polomatný. Olej odpuzuje vodu a je odolný oděru, neodprýskává, nepraská a neodlupuje se. Osmo Top Olej je bezpečný ve styku s potravinami dle EN 1186 část 5/14.

Dostupnost Skladem
Cena 624 Kč bez DPH
755,04 Kč / ks    
Značka Osmo
Kategorie Oleje na kuchyňské a pracovní desky
 

OSMO TOP OLEJ

Popis výrobku:
Osmo Top Olej je nátěr na dřevo, který v jednom výrobku jedinečným způsobem spojuje výhody přírodních olejů a vosků. Povrch s úpravou Top olejem je nenáchylný k zašpinění, odpuzuje vodu, je odolný vůči domácím tekutinám jako je víno, pivo, cola, káva, čaj ,ovocné šťávy a mléko dle DIN 68861-1A. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny (odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160, vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3).
Osmo Top Olej 3028 bezbarvý hedvábně polomata Osmo Top Olej 3058 bezbarvý matný zesilují přírodní odstín dřeva (tzv. trvale mokrý efekt). OsmoTop olej 3068 Natural potlačuje tento efekt a chrání dřevo téměř neviditelně. Chrání přírodní odstín dřeva. Na tmavých a červených typech dřevin je nátěr Top Olej 3068 Natural viditelný a tvoří lehce bílý křídový odstín povrchu. Bezbarvý Osmo Top Olej 3061 akát je lehce tónovaný nátěr, který propůjčuje dřevu elegantní vzhled. Nanesení příliš vydatné vrstvy nátěru nebo nedostatečné větrání vede kprodloužení doby schnutí. Pro vnitřní plochy skříní a zásuvek naneste max. jeden nátěr v tenké vrstvě vhodnou textilií. Během schnutí zajistěte dostatečné větrání.

bezpecne-pro-potraviny  unikatni-kombinace-oleju-a-vosku

Oblasti použití:
Dřevěné nábytkové plochy a pracovní desky z masivního nebo lepeného dřeva ( např. kuchyňské pracovní desky, psací stoly, regály apod.) ve vnitřních prostorách.
Ideální rovněž pro korek a OSB desky a rovněž použitelný pro terakotové a jiné neglazované keramické dlaždice.

Barevné odstíny: 3068 natural, matný

Tablo - rychlý přehled odstínů Top olej na dubu a buku

Pro usnadnění výběru odstínu si můžete objednat vzorové sáčky Osmo Top oleje

Velikost balení: 0,5 lt

Vydatnost: 1l stačí při 1 nátěru na cca 24 m² (udaná vydatnost vychází ze zkušeností, je však závislá na způsobu aplikace, na dřevině, na hrubosti broušení, na typu povrchu atd.)

Příprava: Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být vystaven mrazu (max. 20% vlhkost dřeva). Osmo Top Olej je připravený ihned k použití, neřeďte. Dobře promíchejte .
Staré nátěry s otevřenými póry důkladně očistěte. Staré lakové nátěry a barvy je nutno odstranit. Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu vyplnit (Osmo Pastou na dřevo). Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem – konečné broušení ne hrubší než P150. Před aplikací oleje odstraňte z povrchu zametáním a vysáváním prach z broušení.

Zpracování/aplikace: První nátěr naneste v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva a důkladně rozetřete, použijte váleček z mikrovlákna, štětec nebo pomocí nanášecího rouna pro olejové barvy. Nechte schnout za dobrého větrání cca 8 –10 hodin. Druhý nátěr proveďte tence válečkem z mikrovlákna nebo pomocí nanášecího rouna, popř. nanášejte textilií neuvolňující vlákna. Nechte schnout za dobrého větrání cca 8 –10 hodin. Při renovacích postačí zpravidla jeden nátěr pomocí nanášecího rouna, popř. pomocí textilie neuvolňující vlákna,na očištěný a suchý povrch.

Čištění pracovního nářadí: Osmo Čističem štětců (bez aromátů).

Doba schnutí: cca 8-10 hodin (při normálním klimatu, 23°C/50% rel. vlhkost vzduchu). Při nízkých teplotách a/nebo vysoké vlhkosti vzduchu se prodlužuje doba schnutí.

Skladovatelnost: 5 let a déle, je-li výrobek uchováván v těsně uzavřených originálních obalech v suchu.

Pozor: Tekutým výrobkem napuštěný textil po použití okamžitě vyperte nebo uchovávejte ve vzduchotěsně uzavřené kovové nádobě (nebezpečí samovznícení).

odstín (?) 3068 Natural matný
velikost balení (?) 0,5 lt

logo-nahledOsmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny. Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.

 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.. Více informací zde.