Osmo Olej na dveře 1 lt

 
  • 1 z 3
 

Bezbarvý hedvábně matný nebo alternativně v odstínu naturel finální nátěr na dřevo, který kombinuje výhody přírodních olejů a vosků v jednom výrobku. Osmo Olej na dveře je ideální pro ochranu dřevěných interiérových dveří.Osmo Olej na dveře je odolný vůčinečistotám, vodě a otěru a zajišťuje hladký povrch dřeva. Je jednoduše aplikovatelný, bez nutnosti použít podkladový nátěr nebo mezioperační přebrušování, což představuje úsporu času i finančních prostředků.

Cena 1 065 Kč bez DPH
1 288,65 Kč / ks
Značka Osmo
Kategorie Nábytek, dveře, kuchyně
Zvolte variantu
3060 Olej na dveře bezbarvý na smrku Odstíny: 3060 - Bezbarvý hedvábný polomat Momentálně nedostupné 1 288,65 Kč / ks
1 065 Kč bez DPH
   
3033 Olej na dveře naturel na smrku Odstíny: 3033 - Naturel Momentálně nedostupné 1 288,65 Kč / ks
1 065 Kč bez DPH
   
 

Bezbarvý hedvábně matný nebo alternativně v odstínu naturel finální nátěr na dřevo, který kombinuje výhody přírodních olejů a vosků v jednom výrobku. Osmo Olej na dveře je odolný vůči nečistotám, vodě a otěru a zajišťuje hladký povrch dřeva. Je jednoduše aplikovatelný, bez nutnosti použít podkladový nátěr nebo mezioperační přebrušování, což představuje úsporu času i finančních prostředků. Je vhodný pro dřevěné povrchy - nepraská, neodlupuje se a netvoří šupinky. Je odolný vůči vínu, pivu, nápojům typu Cola, kávě, čaji, ovocným šťávám, mléku a vodě v souladu s požadavky normy DIN 68861-1A - zamezuje vzniku stop po vodě. Uschlý nátěr je nezávadný pro lidi, zvířata a rostliny a je vhodný pro dětské hračky podle EN 71.3, odolný vůči slinám a potu podle DIN 53160.

Doporučené použití:
Osmo Olej na dveře je ideální pro ochranu dřevěných interiérových dveří.

Složení:
Na bázi přírodních rostlinných olejů a vosků (slunečnicový olej, sójový olej, bodlákový olej, karnaubový a kandelinový vosk), parafínů, sušidel (sikativ) a přídavných látek zajišťujících vodoodpudivost. Splňuje požadavky na maximální přípustné hodnoty obsahu těkavých organických látek pro barvy a laky dle vyhlášky MŽP č. 415/2012 Sb. v platném znění (příloha č.7, část II, kategorie produktu A/e – vnitřní a venkovní laky a mořidla na vybavení budov, včetně
silnovrstvých lazurovacích hmot na dřevo): obsah VOC max. 400 g/l VOC. Podrobné informace o složení jsou k dispozici na vyžádání.

Technické údaje:
Specifická hmotnost (hustota): 0,90 - 1,3 g/cm³
Viskozita: > 70s podle DIN EN ISO 2431/3 mm, viskózní
Zápach: slabý/mírný, po uschnutí bez zápachu
Bod vzplanutí: > 61°C podle DIN EN ISO 2719

Skladovatelnost:
Doba životnosti je 5 let a déle, je-li výrobek uchováván v těsně uzavřených obalech v suchu. Pokud výrobek vlivem mrazu zhoustne, je třeba ho pro znovunabytí původní konzistence ponechat při pokojové teplotě po dobu 24 – 36 hodin před vlastní aplikací.

Příprava povrchu:
Povrch dřeva musí být čistý, suchý a nesmí být pokryt námrazou (max. 18% vlhkost dřeva). Osmo Olej na dveře je připravený přímo k použití, prosím neřeďte. Před použitím důkladně promíchejte. Důkladně očistěte staré mikroporézní nátěry. Staré laky a barvy je nutno úplně odstranit. Při broušení používejte ochrannou masku proti prachu (obecné opatření). Malé trhliny, větší spáry nebo otvory ve dřevu je třeba před natíráním zatmelit (Osmo Tmel na dřevo). Povrch dřeva pečlivě obruste, začněte hrubým brusným papírem a konečné zbroušení proveďte brusným papírem s hrubostí P120 – 150. Před aplikací olejového nátěru důkladně odstraňte z povrchu dřeva piliny a prach smetáčkem nebo vysavačem.
Pokud je to možné, aplikujte první nátěr ze všech stran ještě před smontováním. Výsledný nátěr dřeva závisí na několika faktorech, mimo jiné na přírodních charakteristikách dřeva. Z toho důvodu je vždy třeba provést zkušební nátěr, a to zejména u neznámých dřevěných povrchů. Pokud je požadována další ochrana dřeva proti zamodrání, hnilobě nebo dřevokaznému hmyzu, ošetřete dřevo nejprve přípravkem Osmo Impregnací WR.*
* Používejte biocidní přípravky bezpečně. Před použitím si vždy přečtěte údaje na obalu a připojené informace o přípravku.

Metody aplikace:
Nátěr naneste rovnoměrně v tenké vrstvě ve směru vláken dřeva na čisté a suché dřevo a důkladně rozetřete, použijte Osmo štětec z přírodních štětin nebo Osmo váleček z mikrovlákna. Během schnutí zajistěte dostatečné odvětrávání. Po zaschnutí aplikujte druhý nátěr, také v tenké vrstvě.

Čištění pracovního nářadí:
Pracovní nářadí vyčistěte pomocí Osmo Čističe štětců (bez obsahu aromatických sloučenin).

Doba schnutí:
Přibližně 24 hodin (za normálních klimatických podmínek při teplotě 23°C a 50% relativní vzdušné vlhkosti). Nižší teploty a/nebo vyšší vzdušná vlhkost mohou prodloužit dobu schnutí. Během zasychání zajistěte dobré odvětrávání.

Vydatnost:
1 l výrobku vystačí při jednom nátěru na cca 24 m2. Vydatnost závisí do značné míry na charakteristice dřeva. Uvedené hodnoty se vztahují na hladké hoblované/řezané dřevěné povrchy, u ostatních povrchů se může vydatnost snižovat.

Upozornění:
Nanesení příliš vydatné vrstvy nátěru nebo nedostatečné větrání vede k prodloužení doby schnutí. Výrobek Osmo Olej na dveře č. 3060 zesiluje přirozený barevný odstín dřeva (trvale mokrý efekt).
Osmo Olej na dveře č. 3033 Naturel působí přesně proti tomuto efektu a chrání dřevo téměř neviditelně. Zachovává původní odstín dřeva (žádný efekt mokrého vzhledu). Pro tmavé typy dřeva a pro tvrdé dřevo s vysokým podílem extrahovatelných obsažených látek (jako jsou wenge, merbau, jatoba apod.) doporučujeme použít Osmo Čistý vosk pro exotické dřeviny č. 1101. Doporučujeme vždy provést zkušební nátěr.

Barevné odstíny:
č. 3060 bezbarvý
č. 3033 naturel
Velikosti balení: 1 l

 

logo-nahled

Osmo barvy na dřevo na bázi přírodních olejů a vosků, které nechají dřevo dýchat. Oleje uchovávají cenné přírodní vlastnosti dřeva. Vznikne přírodní nátěr, který šetří životní prostředí a je zdravotně nezávadný. Osmo nátěry jsou vyrobeny z čištěných dorůstajících rostlinných surovin. Po zaschnutí jsou Osmo nátěry nezávadné pro člověka, zvířata a rostliny.

Osmo barvy na dřevo jsou velmi vydatné, protože obsahují vysoký podíl pevných částic, což jsou oleje, vosky a barevné pigmenty. Díky tomu se výrazně snižuje cena za 1m² natřeného dřevěného povrchu. Barvy Osmo jsou v oblasti nátěrových hmot skutečná značka, která je známá po celém světě. Osmo je známkou kvality z Německa.